مواد غذایی تقویت کننده نیروی جنسی
رکنا: مواد غذایی مفید برای تقویت نیروی جنسی و باروری را بشناسید.

به گزارش رکنا، بسیاری از زن و شوهرها دغدغه مهم روابط زناشویی شان به قوای جنسی آنها برمی گردد. در ادامه با میوه ها، حبوبات، خشکبار، گوشت ها، غذاها، سبزیجات و نوشیدنی های موثر در تقویت قوای جنسی آشنا خواهید شد.

میوه های موثر در قوای جنسی

انگور شیرین، انار شیرین، گلابی، خربزه شیرین رسیده، خرما، انجیر، نارگیل و برای مزاج های بسیار گرم هندوانه، خیار و شفتالو مفید است.

ادویه جات تقویت کننده قوای جنسی

فلفل، دارچین، زنجبیل، میخک، زعفران، سیر، پیاز به خصوص بریان شده، شکر سرخ، عسل، گلقند، اگر به نمک مصرفی در غذاها زنجبیل پودر شده اضافه شود بسیار موثر است.

حبوبات موثر در تقویت نیروی جنسی

نخود، باقلا، لوبیا و هر دانه ای که نفاخ باشد و غذاییت آن زیاد. در تقویت نیروی جنسی نخود از همه حبوبات قوی تر و سودمندتر است زیرا گرمی آن معتدل و مغذی است. اگر آن را در آب بخیسانید و هر صبح یک مشت از آن را بخورید بسیار مقوی است. اگر سردمزاجان آن را با کمی زنجبیل بخورند بهتر است. آبی که نخود را در شبانه روز در آن خیس کرده باشند باعث نعوظ و تقویت آلت تناسلی می شود.

خشکبار موثر در قوای جنسی

پسته، فندق، بادام درختی، گردو، مویز، چلغوز؛ مغز چلغوز را یک شبانه روز در آب خیسانده و با موز سرخ یا شکر بخورید.

مغز بادام و قند را با یکدیگر کوبیده و میل کنید. یک قاشق غذاخوری از پودر مخلوط پسته، بادام، فندق و گردو را در یک لیوان شیر حل کرده و با 2 عدد خرما میل کنید.

هسته خرما را درآورده و مغز بادام درختی که پوست نازک قهوه ای آن برداشته شده باشد را در خرما گذاشته و باهم میل کنید.

نقش گوشت ها در نیروی جنسی

گوشت گوسفند و بره، گوشت شترف خروس خانگی، مرغابی، جوجه مرغ، مرغ پرگوشت، جوجه کبوتر، گنجشک، میگو.

ماهی تازه برای گرم مزاجان، ماهی ریز تازه و هر ماهی دیگری که مایل به گرمی باشد. تخم ماهی خاویار، سردمزاجان ماهی را با زنجبیل، فلفل، میخک و دارچین بخورند. ماهی را باید با روغن زیتون یا کنجد بپزید و با پیاز خام میل کنید.

تخم پرندگان مخصوصا تخم کبک، کبوتر، گنجشک، تخم مرغ، تخم مرغابی و اردک.

نکته: هر گوشتی که برای تقویت نیروی جنسی در غذا مصرف می شود نباید در روغن سرخ شود.

نوشیدنی های تاثیرگذار بر قوای جنسی

آب عسل، آب نخود

ارتباط سبزیجات با قوای جنسی

نعناع، تره، شلغم، ترب، شنبلیله، کلم، ترتیزک (شاهی)، هویج ، کرفس، شبدر، مارچوبه، کنگر.

خارخاسک به ویژه که آب آن را همراه عسل بپزید تا قوام بیاید. برای مزاج های بسیار گرم همه سبزی های تر مانند کاهو، کدو و خرفه و تخم خرفه نیز مناسب است.

خوردن سبزیجات تازه که با روغن بادام یا کنجد پخته شده باشد نیروی جنسی را زیاد می کند.

غذاهای موثر در تقویت قوای جنسی

شیربرنج، کله پاچه، آبگوشت قلم، خورشت کنگر، آش هویج با کلم و گوشت، خورشت کرفس، آش شلغم، انواع خاگینه ها، کوکوها و قلیه ها که از سبزیجات و گوشت های ذکر شده تهیه شود، کوکوی تره با زرده تخم مرغ، سوپ جوجه، حلیم گندم با نخود، لوبیا و گوشت گوسفند جوان چاق با گوشت مرغابی باشدو با روغن تازه و دارچین و عسل میل کنید، مربای زنجبیل، مربای شقاقل. مربای هویج برانگیزاننده نیروی جنسی است به خصوص اگر با شکر و عسل و زنجبیل درست شود.

شلغم با پیاز، تخم پرندگان و روغن گاو پخته شود.

یک عدد زرده تخم مرغ ، روغن زرد، آب پیاز سرخ و عسل را به اندازه زرده باهم مخلوط کرده و روی آتش گرم و میل کنید و تا 40 روز به خوردن آن ادامه دهید. در این مدت دوغ و ترشیجات نخورید و غذای مقوی مصرف کنید. این عمل در تقویت نیروی جنسی و تولید منی بی نظیر است.

یک عدد پیاز را خرد کحرده و در روغن نباتی بریان کنید. تخم مرغ را در آن بشکنید تا به شکل خاگینه شود. (اگر فقط زرده تخم مرغ باشد بهتر است.)

خاگینه ای که از زرده تخم مرغ ، تخم گزنه، پیاز، مغز چلغوز، زنجبیل و روغن گاو تهیه شود بسیار مقوی است.

حریره ای که از آرد جو، مغز بادام پوست کنده، شیر و شکر تهیه شود مفید است.


مواد غذایی تقویت کننده نیروی جنسی